Jak zadbać o skórę podczas ćwiczeń?

Ćwiczenia są zbawieniem dla ciała, ale niekoniecznie dla samej skóry. Wskutek intensywnego i ciężkiego wysiłku dochodzi do zwiększonej produkcji potu, który niestety tworzy idealne środowisko dla rozwoju różnych bakterii. Trening może też pośrednio wpływać na podrażnienie ciała. Wiele osób po intensywnych ćwiczeniach ma bowiem problemy z rumieniem, wypryskami oraz przesuszeniami. Osoby aktywne fizycznie powinny dostosować swoją codzienną pielęgnację do rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej. Tylko w taki sposób osiągną sukces i zapewnią sobie lepszy wygląd.

Obecnie do najpopularniejszych rodzajów aktywności fizycznej należą fitness, zajęcia taneczne oraz treningi siłowe. Każdy z nich doprowadza do intensywnego pocenia się skóry. Na jej powierzchni pojawia się spora ilość wody, którą osoba ćwicząca stara się na bieżąco usuwać, przecierając twarz bądź ramiona ręcznikiem. Niby to dobrze, ale jednak nie do końca. Wszystko zależy od takiego, z jakiego ręcznika się wtedy skorzysta. Na pewno nie powinien być to zwykły ręcznik papierowy, często spotykany na siłowniach. Jest on zbyt szorstki i twardy dla skóry, przez co może ją podrażniać. Z kolei ręcznik frotte może okazać się mało higieniczny, przez co będzie roznosić po ciele bakterie, które będą się na nim osadzać. A pielęgnacja skóry to nie tylko leczenie powstałych już schorzeń, ale też zapobieganie różnym problemom związanym z wyglądem.

Mimo wszystko zawsze lepszy od ręcznika papierowego będzie ten ręcznik frotte. Warto po prostu pamiętać o tym, by zmieniać go po każdym treningu i wyparzać w pralce w wysokiej temperaturze. Ręcznika w żadnym wypadku nie należy nikomu pożyczać, gdyż jest to najprostsza droga do nabawienia się infekcji. Warto natomiast użyć go zawsze wtedy, gdy na ciele zbierze się nadmierna ilość potu, aby po prostu się jej pozbyć i wraz z nią usunąć z ciała bakterie. Kobiety muszą natomiast pamiętać o zmywaniu makijażu przed wejściem na salę. Jeżeli zamierzają wykonać trening bezpośrednio po pracy, powinny spakować ze sobą do torby płyn micelarny i płatki kosmetyczne albo przynajmniej wygodne w użyciu chusteczki do demakijażu. Pozostawienie kolorowych kosmetyków na twarzy będzie poważnym błędem. O ile jeszcze taki tusz nie powinien nikomu zaszkodzić, tak puder zmieszany z potem na pewno stanie się bezpośrednią przyczyną wystąpienia wyprysków i innych niedoskonałości. Gdy ćwiczenia się już zakończą, koniecznie trzeba też wziąć prysznic. Warto tutaj skupić się na dokładnym umyciu twarzy, aby dogłębnie ją oczyścić.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także