Jak trenować na siłowni?

Siłownia każdego na początku może przerazić. Jest to bowiem miejsce przepełnione różnymi, dziwacznie wyglądającymi maszynami, które wręcz czekają na to, aż amator postanowi z nich skorzystać i coś sobie zrobi. Z drugiej strony widać na niej strefę z wolnymi ciężarami, która prezentuje się jeszcze straszniej. Tam już ćwiczą wyłącznie najlepsi z najlepszych, czyli mocno umięśnieni faceci, wyglądający tak, jak gdyby to była ich osobista strefa. Oczywiście ten obraz siłowni powstaje w głowie osób, które po raz pierwszy do niej zaglądają. W rzeczywistości obiekt przeznaczony do pracy nad swoją sylwetką nie jest aż tak nieprzyjemnym miejscem – wręcz przeciwnie.

Aby ułatwić sobie przejście przez to pierwsze zetknięcie się z siłownią, warto na pewno poprosić o pomoc kogoś doświadczonego. Może być to nawet kolega, koleżanka czy sąsiad z bloku. Jako że teraz prawie wszyscy chodzą na siłownię, zawsze znajdzie się w otoczeniu ktoś taki, kto też będzie na nią chodzić i przy okazji chętnie wyjaśni znajomemu, na czym to wszystko polega. A co, jeśli jakimś cudem nie można uzyskać tego rodzaju darmowej pomocy? Wtedy trzeba już za nią zapłacić. Udziela jej bowiem każdy trener personalny. Nierzadko to właśnie z nim najlepiej rozpocząć przygodę ze sportami siłowymi, gdyż to on zna się na nich zdecydowanie najlepiej.

Oczywiście trenerzy personalni pracują też na siłowniach, więc w każdej chwili można im zadać jakieś pytanie albo poprosić o pomoc z obsługą maszyny lub wyjaśnieniem techniki konkretnego ćwiczenia. Żaden trener nie poświęci jednak jednemu podopiecznemu całej godziny. Aby móc w taki sposób potrenować, trzeba już zapłacić. Ceny usług trenerów personalnych wynoszą natomiast jakieś 100-200 zł. Nie jest powiedziane, że im są wyższe, tym z lepszych usług można skorzystać. Trenerzy personalni pracujący na siłowniach zawsze są po kursach doszkalających, ale trzeba przyznać, że nie każdy z nich potrafi współpracować z podopiecznymi. Warto więc wziąć kogoś z polecenia. Im więcej osób polega danego trenera, tym lepiej to o nim świadczy.

Trening siłowy nie jest oczywiście jedynym narzędziem przeznaczonym do kształtowania sylwetki, ale jest zdecydowanie jednym z najbardziej efektywnych narzędzi, które sprawdza się znacznie lepiej od biegów na bieżni, jazdy na rowerze czy zwykłych zajęć fitness. Siłownie stały się natomiast miejscami dla każdego, więc każdy może do nich przyjść, by rozpocząć pracę nad swoją nową sylwetką. W tego rodzaju treningach można się wręcz zakochać. Są one totalnie uzależniające.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj także